Skip to main content

Ktorá verzia BOINC je najvhodnejšia?

Kategórie:

Upozornenie: Článok nie je dokončený. Normálne by takýto článok nemal byť publikovaný, ale tento bol zaradený do stránky z testovacích dôvodov.

imageV návodoch na pripojenie sa človek väčšinou hneď na začiatku dočíta, že je potrebné stiahnuť BOINC-klienta zo stránky BOINC. Táto stránka ponúka automaticky zvolenú verziu (podľa údajov poskytnutých internetovým prehliadačom), obsahuje však aj link All versions, kde je možné si vybrať z viacerých verzií.

Tento výber z viacerých verzií môže človek využiť vo viacerých prípadoch. Prvou z možností je, že BOINC sa bude inštalovať na inú platformu, než akú má počítač ktorý používame na stiahnutie. Typický prípad je, že ako pracovnú stanicu používame PC s OS Windows, ale BOINC chceme nainštalovať (aj) na server s OS Linux.

Aj v rámci tej istej platformy však stránka All versions ponúka viacero verzií. Spravidla sú to 3 rôzne verzie (ale môže ich byť aj viac alebo menej):

  • "Development version" - verzia vo vývoji
  • "Recommended version" - odporúčaná verzia
  • "Older version" - staršia verzia

Odporúčaná verzia je tá, ktorú základná stránka ponúka automaticky. Je to dobrá voľba pre väčšinu používateľov. Ale poskytnutie iných verzií na stiahnutie má iste svoj význam.

 

Ktorú verziu BOINC teda použiť?

Samozrejme, záleží na situácii.

(pokračovanie)

No votes yet