Skip to main content
Kategórie:

Jeden z prvých troch regiónov modelovaných podľa tohto zbrusu nového "weatherathome" experimentu je západ USA. Vo "weatherathome" tento región modelu zahrňuje východ Tichého oceánu a západ USA a je natiahnutý vnútrozemím až k Skalistým horám. Od severu k juhu sa rozkladá od Kanady na severe dolu ku Kalifornskému zálivu a zahrňuje Coast Range of mountains - pobrežný horský reťazec.

Vedci z Oregon State University budú medzi prvými, ktorí začnú skúmať výsledky "weatherathome" experimentu pre západ USA .

Obrázky vám dajú prehľad o tom, aký druh informácií vráti "weatherathome" pre región západu USA.

 

Bude k dispozícii podrobná informácia o oblačnej pokrývke, nielen blízko povrchu ale tiež v rôznych ďalších hladinách. Ako môžete vidieť, sú prítomné významné detaily v štruktúre oblačnosti, ako nad pevninou, tak aj nad oceánom.

oblačnosť

 

Zodpovedajúca mapa dažďových a snehových zrážok ukazuje, že v tomto konkrétnom prípade sú silné lejaky rozsiahlejšie nad oceánom, než nad pohoriami na pobreží, ako býva vo všeobecnosti bežné.

zrážky

 

Prízemný tlak vzduchu nám môže povedať veľa o tom, čo sa stane s počasím. V tomto konkrétnom príklade hlavným znakom počasia v regióne je systém vysokého tlaku - tlakovej výše.

prízemný tlak vzduchu

 

Táto konkrétna ukážka informácie nad západom USA pochádza z decembrového dňa. V tomto zimnom čase môžete vidieť výrazný kontrast medzi relatívne teplým oceánom a studenou pevninou.

teplota

 

Zdroj: projektové stránky CPDN