Skip to main content

Interaktívna užívateľská oblasť

Kategórie:

Vitajte v užívateľskej oblasti projektu climateprediction.net. V rámci projektu je snaha rozvíjať (aj s pomocou užívateľov) spoločenstvo okolo experimentov. Toto obsahuje diskusné skupiny, web zdroje znalostí, služby "rovný s rovným" a niektoré vzrušujúce nové technológie také ako sémantické web prehľadávanie.

Diskusné skupiny pre účastníkov

Ako sa projekt vyvíjal, boli vytvárané rôzne diskusné skupiny. Tieto mali vysokú sledovanosť a tešili sa aktívnej diskusii - vytváranie fór ako dobrých miest pre pravidelnú návštevu, aby ste si mohli prečítať čo píšu ostatní užívatelia. Hlavná diskusná skupina používa renomovaný phpBB softvér a existuje taktiež fórum používajúce softvér fóra pre platformu BOINC. Iba ľudia prihlásení k projektu môžu používať BOINC fórum, ale phpBB fórum môže použiť ktokoľvek, kto sa zaujíma o klimatológiu.

Kliknutím na niektorý z nasledujúcich odkazov sa dostanete na príslušné fórum.

phpBB fórum - Dlhoročné phpBB fórum projektu je dobré miesto na návštevu diskusií o projekte, klimatológii a ďalších všeobecných témach. Ak ste sa už pripojili k BOINC verzii projektu, vaše užívateľské meno bolo automaticky zaregistrované aj pre fórum, ale budete si musieť vytvoriť heslo ak si prajete vytvoriť svoj profil. Kôli používanu tohoto fóra sa nemusíte podieľať na projekte  - stačí sa registrovať na fóre.

BOINC fórum - Diskusné fórum BOINC štýlu pre ľudí podieľajúcich sa na BOINC verzii climateprediction.net. Je úplne integrované so všetkými ostatnými BOINC funkciami. Toto fórum tiež obsahuje stránky BOINC otázok/problémov. Tu môžete položiť otázky týkajúce sa technických problémov BOINC, alebo sledovať názory ostatných účastníkov projektu.

 


 

Lokality účastníkov počítajúcich klimatické modely

Kde je najvyššia hustota climateprediction.net užívateľskej populácie? Lokality všetkých aktuálne registrovaných  účastníkov climateprediction.net ukazuje nasledujúca mapa.

 


 

Publikácie a prezentácie

Skupina okolo projektu vytvára rôzne climateprediction.net prezentácie, ktoré sú k dispozícii pre vás - materiály výslovne navrhnuté pre účastníkov v projekte, ako aj rôzne iné veci ktoré by mohli byť zaujímavé - verejné prednášky personálu združeného okolo climateprediction.net, atď.

 


 

BOINC štatistiky a užívateľský profil

Môžete sprístupniť a prispôsobiť detaily vášho užívateľského profilu (také ako vaša emailová adresa, heslo, prioritné meno, členstvo v tíme, preferencie doby počítania klimatickej predpovede na vašom počítači, atď.).

Na vašej užívateľskej stránke môžete tiež sprístupniť rôzne štatistiky projektu ako celku a hlavne vašej úlohy v ňom. Môžete si pozrieť akým množstvom CPU cyklov ste prispeli do projektu, koľko rokov modelového času ste simulovali, a budete sa môcť porovnávať s ostatnými účastníkmi.

A ešte lepšie, môžete porovnávať niektoré z dát z vášho výpočtu voči experimentu ako celku - povedzme že ste simulovali 30 rokov periódy 1950-2000 - je váš svet horúcejší alebo chladnejší než priemer? Vlhší alebo suchší? Budete môcť porovnávať váš svet s tisícami ostatných svetov.

Z nasledujúcej stránky vás odkazy budú v ďalších krokoch smerovať na BOINC server projektu.

 

 ----

Zdroj: stránka CPDN projektu